MADAM


ATELIÉR ARANŽOVANÉ FOTOGRAFIE

Máte-li jakékoli otázky, neváhejte se na mě obrátit.
Odpovědi na základní otázky naleznete níže.

Adresa ateliéru:

Lucie Petřeková

Email: info@fotomadam.cz
Tel.: +420 773 025 388
Elišky Junkové 287/8, Olomouc - Droždín

Nejsem plátcem DPH.

 

Cenovou nabídku pro komerční fotografie Vám zpracuji na základě Vašich požadavků.

Autobusy MHD z Olomouce jezdí každých 15minut (č.15 / 11).

FAQ

Jakým způsobem uchováváte osobní údaje?

Osobní údaje uchovávám v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen “Nařízení GDPR”) a zákonem č. 101/2001Sb., o ochraně osobních údajů


Nemám zkušenosti, je tedy pro mně focení vhodné?

Nemějte obavy, fotím především obyčejné lidi. 🙂 Poradím Vám, jak na to a budete vypadat jako bohyně!


Jak dlouho předem je nutné udělat objednávku?

V případě svateb objednávku udělejte co nejdříve. Váš svatební termín by později mohl být obsazen.
Pro portrétní focení Vám najdu nejbližší volný termín. U umělecké fotografie je lepší se objednat měsíc předem, pokud si ovšem přejete služby profi vizážitky nebo konkrétní datum, tak v tom případě nejlépe 2 měsíce předem, aby bylo možné nalézt vyhovující termín pro všechny.


Co získám?

Fotografie dostanete v elektronické podobě v rozlišení pro tisk i ve zmenšeném rozlišení určeném pro zveřejnění na internetu v počtu daném vybraným balíčkem. Každá fotografie prochází grafickou úpravou a umělecká fotografie také detailní retuší. U portrétního focení je možné si fotografie přikoupit. Každá další fotografie nad rámec balíčku je 250Kč/kus.


Kdy obdržím fotografie?

Doba vyhotovení je závislá na sezóně a velikosti balíčku nejdéle 8 týdnů. Berte ale, prosím, na vědomí, že doba dodání se může mimořádně protáhnout z důvodu dovolené nebo nemoci!


Kdo vybírá fotografie?

Finální výběr fotografií je výběrem fotografa. Neupravené fotografie neposkytuji. Jedná se o autorskou tvorbu jejíž součástí je taktéž výběr fotografií a grafická úprava.
U portrétního focení je možné dokoupit si fotografie nad rámec balíčku (250,-Kč/kus). Jak bylo řečeno, fotografie v rámci balíčku vybírá fotograf, fotografie navíc nad rámec balíčku si ale klient může vybrat sám.


Jak fotografie upravujete?

Nejvíce práce vždy zabere postproces. Jako se osvětloval a tónoval negativ, u digitální fotografie tomu není jinak. Na snímcích většinou upravuji jas, kontrast, ostrost, barevné ladění, formát atd. Zda je finální fotografie barevná nebo černobílá je také na mém osobním uvážení.
U umělecké fotografie navíc retušuji nedokonalosti pleti a jiné rušivé prvky. Tváře modeluji světlem, dotvářím atmosféru efekty, zvýrazňuji přednosti a barvy nebo je potlačuji. Stojím si za tím, že každá fotografie vyžaduje individuální přístup a nad některou fotografií strávím i několik hodin!


Mohu mít doprovod?

Při focení v exteriéru je možné mít doprovod, který nám může asistovat, ovšem při focení v ateliéru to kvůli prostoru není možné. Děkuji za pochopení. Pokud je Vám méně než 18 let, samozřejmě doprovod mít můžete.
Berte prosím na vědomí, že fotografování s přípravami trvá přibližně 2,5h.


Vybíráte rezervační poplatky?

Ano, u svatebního focení vždy.


Jsou rezervační poplatky nevratné?

Ano, při zrušení je záloha nevratná.


Odečte se rezervační poplatek od celkové ceny?

Ano.


Účtujete cestu tam i zpět?

Ano. Počet kilometrů počítám od ateliéru do cíle a zpět.


Jak účtujete cestu, pokud v rámci svatby přejíždíme na různá místa?

Při výjezdu vynuluji tachometr a sčítám tedy všechny ujeté kilometry. Na základě toho stanovím konečnou cenu.


Jaké platební metody jsou možné?

Možná je pouze platba na účet. Po focení Vám příjde faktura emailem.
U svateb se rezervační poplatek hradí na účet na základě vystavené faktury při objednávce a zbytek částky se hradí až po svatebním dnu taktéž na účet. Jednorázová platba je možná pouze na základě dohody.


Jak se na focení připravit a co si vzít sebou?

Pro vytvoření dokonalých snímků doporučuji nechat se nalíčit mnou nebo profi vizážistkou. Na focení se tedy dostavte nenalíčená. Pokud se budete muset před focením odlíčit, zabírá to čas, který bychom mohli věnovat focení a následně bývá problém při líčení s drolící se řasenkou, protože tu nikdy zcela neodlíčíte! Fotomake-up není určen k běžnému nošení, vemte si, prosím, s sebou své vlastní odličovací prostředky v případě, že se budete chtít po focení nebo před focením odlíčit. Vlasy je dobré umýt den předem. Myslete i na to, abyste měla upravené nehty. Přirozená je francouzská manikúra nebo jen průhledný lak. Nezapomeňte i na oholení chloupků.

U aranžovaného focení vše domlouváme individuálně. U klasického portrétního focení je možné zapůjčit společenské šaty ze salonu. Pokud vyberete z vlastního šatníku, vemte cokoli, co běžně nenosíte. Kombinujte různé svršky i různé materiály. Vrstvení je šik! Volte spíše netradiční střihy než pestrobarevné modely s nápisy a potisky. Šaty všech střihů, bundičky, saka, kabáty, košile, saténové halenky, body, ale nezapomeňte i na spodní díly! Kalhoty, kraťasy a sukně. Nevynechejte ani důkladnou přípravu spodního prádla. Vemte si hladké tělové prádlo, které nejde pod oblečením vidět nebo stahovací prádlo, které vypadá velmi žensky a dělá pěknou siluetu. Šperky volte výraznější! Pokud je něco, co je s Vámi spjato jako např. Vaše originální hobby, sport či dovednost, vemte to klidně sebou.
A nezapomeňte si vzít s sebou své vlastní odličovací prostředky v případě, že se budete chtít po focení nebo před focením odlíčit.


Poradíte mi i s mým šatníkem?

Ano, tuto službu naleznete označenou jako MÓDNÍ STYLISTA. Poradím Vám s kompletním výběrem šatníku a navíc probereme i základy vhodného líčení a účesu.