O MNĚ


TVOŘÍM A FOTÍM SRDCEM

Fotoaparát jsem držela v ruce už jako malá holčička, kdy jsem pronásledovala každé zvířátko, které jsem na cestě dětstvím potkala! No byla jsem velmi tvořivé dítě, geny po dědečkovi se asi nezapřou. 😀 Fotografování jsem se, ale začala věnovat až při studiích. Fotografie byla jedním z předmětů na škole, tak jako návrhářství, dejiny umění a grafika, ale všechno to začalo až, když jsem se dostala k fotomodelingu. Nebyla jsem modelka, která stojí, tak ja fotograf poručí. Bavilo mně vymýšlet, jak výsledná fotografie bude vypadat, tvořit koncept, kompletní styling a postupně i vizáž, a tak jsem spolupracovala s fotografy, kteří byli nadšení pro věc, tak jako já. Když jsem začala studovat na vyšší odborné oděvní škole, přivedlo mě to k tvorbě vlastních doplňků, rekvizit a kostýmů. Postupem času jsem realizace svých nápadů převzala do vlastních rukou, protože přece jen moje představa byla vždy malinko odlišná než výsledné fotografie, a tak jsem to chtěla zkusit sama. Ze začátku to byl pokus omyl. 😀 Chtěla jsem se ale posunout dál a řekla si, že to chce školu a dopracovala jsem se k profesní kvalifikaci Fotoreportér.

Moje práce je má obživa, které si nesmírně vážím, je ale také mým koníčkem a vyjádřením mých vnitřních pocitů, mého vnitřního světa... Během studií i následujících let jsem si prošla různými zaměstnáními jako dekoratér, textař, asistentka ale i prodavačka, pokladní nebo servírka. Dnes je fotografování má profese a jsem vděčná životu za to, že mi dal tu možnost, dělat co mě baví!

Nabízím kompletní fotografické služby včetně tisku, tematický styling, služby stylisty a nově i svatební výslužky, a také díky mým dřívějším zkušenostem s modelingem Vám mohu poradit i s pózováním. Fotím portréty i svatby, ale mou tvorbu nejvíce vystihuje aranžovaná umělecká fotografie, do které dávám vždy kousek své duše a v které je ukryto jakési TAJEMNO (asi tajemné zákoutí mé duše 😀 ). A každý můj snímek musí být nejen zajímavý, ale prostě dokonalý, jak zhlediska stylingu, správného úhlu i světla, tak i po stránce grafické, no jsem holt to náročná žena. 😀

„Fotografií vyjadřuji svůj vnitřní svět,
proto i má tvorba se mění, tak jako se měním já sama...”

IDEA / ORGANIZACE

Přípravám aranžované fotografie předchází nejprve návrh tématu s konkrétní představou. Poté přichází na řadu zapůjčení oděvů, rekvizit, nákup materiálu a vlastní tvorba doplňků, dekorací, šatů a šperků, hledání vhodné lokace či zajištění interiéru, popř. objednání vizážistky a zvířat včetně asistence, a technické přípravy.

VIZÁŽ A STYLING

Před fotografováním navíc nad rámec služby poskytuji tematické líčení a vlasový styling zcela zdarma. Při spolupráci profesionální vizážistky pouze asistuji a zajišťuji veškerý tematický styling a dekorace.

 

 

FOTOGRAFOVÁNÍ

Délka aranžovaného fotografování je 1-2 hodiny podle náročnosti. Fotografování probíhá v exteriéru nebo v zamluveném soukromém interiéru. Při focení hledám správný úhel a stylizuji si klienty do vhodných póz.

POSTPROCES

Nejvíce práce je s grafickou úpravou. Jako se osvětloval a tónoval negativ, u digitální fotografie tomu není jinak. Na snímku upravuji nejen jas, kontrast a ostrost, ale retušuji také nedokonalosti pleti a jiné rušivé prvky. Tváře modeluji světlem, dotvářím atmosféru efekty, zvýrazňuji přednosti a barvy nebo je potlačuji. Stojím si za tím, že každá fotografie vyžaduje individuální přístup!

 

 

výstava 2019