FOTOGRAFOVÁNÍ

Zabývám se především aranžovanou fotografií inspirovanou vždy určitým tématem, pro kterou zajišťuji věškerý styling. Takto připravené fotografie mají svůj příběh a jsou předem promyšlené, takže výsledek odráží prvotní myšlenku. Poraďte se o tématu pro Vás nebo si vyberte z nabídky (pohádková, dobová či fantasy). Každý má své sny a přání, tak se nebojte ty Vaše proměnit v krásnou fotografii. Aranžované focení je vždy trochu o inscenaci a herectví, takže se nemusíte bát zahrát si jakoukoli roli. Tematický styling Vám většinou pomůže se do role plně vžít a focení bývá zážitkem. Každý snímek prochází navíc detailní retuší a grafickou úpravou.

Samozřejmě nabízím i klasické fotografování, u kterého ovšem nezajišťuji styling. Fotografuji převážně romantické portréty, ale nevyhýbám se ani rodinným snímkům, fotografování dětí, svatební fotografii či booku. Vyjímečně pořádám i fotoakce se stylingem, které zveřejňuji na facebooku.

OBECNÉ INFORMACE

Klasické fotografování může probíhat v exteriéru (doporučuji) nebo v ateliéru. Aranžovaný portrét fotografuji vždy v exteriéru nebo v zamluveném interiéru. V rámci fotografování máte navíc nad rámec služby základní líčení a vlasový styling ode mě zcela zdarma. V případě zájmu o spolupráci profesionální vizážistky, lze přiobjednat její služby v ceně 700,-Kč, které si hradíte zvlášť. Ukázky mého líčení a účesů lze shlédnout na mých fotografiích (označeno @MADAM - vizáž, účes). Práci vizážistky můžete vidět na facebooku. U klasické fotografie doporučuji si připravit 2 outfity pro 2 série fotografií. Přípravy (vizáž + vlasový styling) před samotným focením trvají přibližně 2 hodiny, klasické fotografování trvá max. 1h podle fotogeničnosti klienta, focení aranžovaného portrétu 1-2h podle náročnosti.

Je možné také dokoupit si fotografie nad rámec balíčku (250,-Kč/kus). Fotografie v rámci balíčku vybírá fotograf, fotografie navíc nad rámec balíčku si vybírá klient sám. Neupravené fotografie neposkytuji. Děkuji za pochopení.

Pokud budete mít jakékoli otázky, neváhejte mě kontaktovat.

Valentýnský dárkový poukaz

Využijte nyní dárkového poukazu s překvapením za zvýhodněnou cenu!

CENÍK

KLASICKÁ FOTOGRAFIE
2 100 Kč
jednotlivci (portrét / boudoir / book / těhotenské)
V CENĚ:
focení probíhá v exteriéru (doporučuji) nebo v ateliéru
výsledkem 7ks nejlepších fotografem vybraných upravených fotografií včetně drobné RETUŠE!
7x tisk 13x19cm
styling (oblečení + doplňky) nezajišťuji, je na klientovi si vhodný outfit zajistit
v rámci fotografování máte navíc nad rámec služby základní líčení a vlasový styling ode mě zcela zdarma
RODINY / PÁRY
2 500 Kč
pár nebo rodina o dvou až pěti osobách
V CENĚ:
skupinové focení probíhá v ateliéru (max. 5 osob) nebo v exteriéru
výsledkem 8ks nejlepších fotografem vybraných upravených fotografií včetně drobné RETUŠE!
8x tisk 13x19cm
styling (oblečení + doplňky) nezajišťuji, je na klientovi si vhodný outfit zajistit
v rámci fotografování máte navíc nad rámec služby základní líčení a vlasový styling ode mě zcela zdarma
MIMI / DĚTI
1500 Kč
pouze děti / nezahrnuje fotografování s rodiči
V CENĚ:
focení v ateliéru (max. 3 děti) nebo v exteriéru či u Vás doma
výsledkem 7ks nejlepších fotografem vybraných upravených fotografií včetně drobné RETUŠE!
7x tisk 13x19cm
styling (oblečení + doplňky) zajišťuji pouze pro miminka do velikosti 80 po dohodě

Ceník upraven k 3.4.2018.

DALŠÍ SLUŽBY

tisk

Pro své klienty dle přání zpracuji fotografie do určitého formátu i barenosti. Tisk je možný na fotopapír, plátno Kappa desku, dřevo aj.

dárkový poukaz

Veškeré focení je možno zakoupit ve formě poukazu. Platnost 6 měsíců! Poukaz nelze vrátit. Možné doručení poštou.

profi vizážista

V případě zájmu o spolupráci profesionální vizážistky, lze přiobjednat její služby v ceně 700,-Kč, které si hradíte zvlášť.

šaty ze salónu

Na focení lze zapůjčit šaty společenské, svatební i pro malé družičky. Cena je zlomková oproti běžnému půjčovnému (200 - 400 Kč).

Překvapte elegantním a originálním dárkem!

TVOŘÍM A FOTÍM SRDCEM

O výraz uměleckého portrétu se zajímám od roku 2012. Samotnému fotografování se významě věnuji od roku 2014, ale fotoaparát držím v ruce už od dětství. Od mala tíhnu k výtvarným činnostem a baví mě tvořit zvláštní věci, na což by byl asi dědeček jako umělec pyšný. Takže bylo jen otázkou času, kterým směrem se nakonec vydám. Fotografii jsem studovala na škole, tak jako návrhářství, dejiny umění a grafiku. Výhodou je pro mě taktéž studium vyšší odborné oděvní školy i mé dřívější zkušenosti s modelingem, a také znalost mnoha výtvarných technik a materiálů, což mi dává přehled v mnoha oborech. Vlastním též akreditovanou profesní kvalifikaci „Fotoreportér“.

Na estetickou hodnotu svých snímků jsem velice náročná a každá aranžovaná fotografie, která vzniká v mých rukou, musí být dokonalá a měla by vyprávět nějaký příběh či vyjadřovat emoce.

Fotografií vyjadřuji svůj vnitřní svět,
proto i má tvorba se mění, tak jako se měním já sama...

IDEA / ORGANIZACE

Přípravám stylizované fotografie předchází nejprve návrh tématu s konkrétní představou. Poté přichází na řadu zapůjčení oděvů, rekvizit, nákup materiálu a vlastní tvorba doplňků, dekorací, šatů a šperků, zajištění interiéru či lokace, popř. objednání vizážistky a zvířat včetně asistence, a technické přípravy.

VIZÁŽ A STYLING

Před fotografováním navíc nad rámec služby poskytuji tematické líčení a vlasový styling zcela zdarma. V případě zájmu o spolupráci profesionální vizážistky pouze asistuji a samozřejmě vždy zajišťuji veškerý tematický styling a dekorace.

 

 

FOTOGRAFOVÁNÍ

Délka aranžovaného fotografování je 1-2 hodiny podle náročnosti. Fotografování probíhá v exteriéru nebo v zamluveném soukromém interiéru. Při focení hledám správný úhel a stylizuji si klienty do vhodných póz.

POSTPROCES

Nejvíce práce je s grafickou úpravou. Jako se osvětloval a tónoval negativ, u digitální fotografie tomu není jinak. Na snímku upravuji nejen jas, kontrast a ostrost, ale retušuji také nedokonalosti pleti a jiné rušivé prvky. Tváře modeluji světlem, dotvářím atmosféru efekty, zvýrazňuji přednosti a barvy nebo je potlačuji. Stojím si za tím, že každá fotografie vyžaduje individuální přístup!

 

 


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ptáte se, zda nevadí, že nemáte s focením žádné zkušenosti? Naopak! Služby mého ateliéru jsou určeny převážně pro lidi bez zkušeností. Každý jsme jedinečný a právě ty detaily, které nás odlišují, tvoří vyjímečné fotografie. Pomohu Vám vyzdvihnout Vaše přednosti a skrýt nedostatky! Věřte, že většina žen na fotografiích jsou jen obyčejné ženy a dívky, které před fotoaparátem stáli poprvé.

Co získám?

Fotografie dostanete v elektronické podobě v maximálním rozlišení pro tisk i ve zmenšeném rozlišení určeném pro zveřejnění na internetu v počtu daném vybraným balíčkem. Snímky obdržíte také tištěné. Každou fotografii upravuji a také retušuji, což ale není zcela běžnou praxí. Fotografie je možné si přikoupit. Každá další fotografie nad rámec balíčku je 250Kč/kus..

Dostanu i neupravené fotografie?

Neupravené fotografie neposkytuji. Jedná se o autorskou tvorbu jejíž součástí je taktéž autorův výběr fotografií a jejich grafická úprava.

Kdo vybírá fotografie?

U klasického fotografování Vám budou do 7dní zaslány přes datovou úschovnu náhledy fotografií, ze kterých si vyberete ty, které následně projdou postprodukcí. Vpřípadě aranžované a dětské fotografie vybírá výsledné snímky fotograf.

Kdy fotografie dostanu?

Nejvíce práce zabere postproces. Jako se osvětloval a tónoval negativ, u digitální fotografie tomu není jinak. Na snímku upravuji nejen jas, kontrast a ostrost, ale retušuji také nedokonalosti pleti a jiné rušivé prvky. Tváře modeluji světlem, dotvářím atmosféru efekty, zvýrazňuji přednosti a barvy nebo je potlačuji. Stojím si za tím, že každá fotografie vyžaduje individuální přístup a nad některou fotografií strávím i několik hodin! Obvyklá doba zpracování je průměrně 2 – 8 týdnů tj. 10-40 pracovních dní od Vámi zaslaných výběrů k úpravám u klasické fotografie (nikoliv od doby focení!) a může se lišit dle aktuální vytíženosti, dle náročnosti úprav či prodloužit z důvodu nemoci nebo dovolené!

Jak se připravit?

Pro vytvoření jedinečných snímků je nutné, aby líčení přesně odpovídalo dané představě, proto zásadně nikoho nefotím s vlastním líčením. Na focení se tedy dostavte nenalíčená. Pokud se budete muset před focením odlíčit, zabírá to čas, který bychom mohli věnovat focení a následně bývá taktéž problém při líčení s drolící se řasenkou. Fotomake-up není určen k běžnému nošení, vemte si, prosím, s sebou své vlastní odličovací prostředky v případě, že se budete chtít po focení nebo před focením odlíčit. Vlasy si, prosím, umyjte den předem. V případě klasického focení je dobré mít vlasy vyžehlené nebo zvlněné předem pro rychlejší úpravu účesu. Myslete i na to, abyste měla upravené nehty. Okousané nehty nebo výstřední barvy nevypadají na fotografiích dobře. Přirozená je francouzská manikúra nebo jen průhledný lak. Nezapomeňte i na oholení chloupků. Na focení příjďte ve volném oblečení, které nezpůsobuje otlačeniny.

Co si vzít s sebou?

Pro aranžované focení je styling zajištěn. Emailem dostanete pouze doporučení, co si ještě vzít navíc. U klasického focení lze v případě zájmu zapůjčit společenské šaty ze salonu. Pokud vyberete z vlastního šatníku, berte raději více než méně. Musíme mít z čeho vybírat. Vemte si cokoli, co se běžně nenosí. Kombinujte různé svršky i různé materiály. Vrstvení je šik! Vybírejte kousky v různých barvách, které se dají kombinovat. Volte spíše netradiční střihy než pestrobarevné modely. Šaty všech střihů, bundičky, saka, kabáty, košile, saténové halenky, body, ale nezapomeňte i na spodní díly! Kalhoty, kraťasy a sukně. Stylové jsou netradiční délky, vysoké punčochy, vlněné mohutné roláky. Volte věci bez potisků a nápisů. Nevynechejte ani důkladnou přípravu spodního prádla, ale berte jen komplety. Stahovací prádlo vypadá velmi žensky. Vemte si i hladké tělové prádlo, které nejde pod oblečením vidět. Boty i šperky různých stylů. Šperky volte výraznější! Pokud je něco, co je s Vámi spjato jako např. Vaše originální hobby, sport či dovednost, myslete i na doplňky k tomu vhodné. A nezapomeňte si vzít s sebou své vlastní odličovací prostředky v případě, že se budete chtít po focení nebo před focením odlíčit.

Mohu mít doprovod?

Při focení v exteriéru je možné mít doprovod, který nám může asistovat, ovšem při focení v ateliéru to kvůli prostoru není možné. Děkuji za pochopení. Pokud je Vám méně než 18 let, samozřejmě doprovod mít můžete. Berte prosím na vědomí, že fotografování včetně příprav trvá přibližně 2,5-4h.

Jak se fotí děti?

Focení s dětmi nelze zcela naplánovat. Děti se chovají spontánně. Nedá se předvídat, jak na focení a fotografa budou reagovat. Vždy se snažím focení vymyslet tak, aby je to bavilo. Ovšem nejlepší fotografie vznikají u Vás doma, kde se dítě cítí v bezpečí a chová se přirozeně. Pokud se fotí mimo domov dítěte, je dobré vzít s sebou věci, které má dítě rádo, ať už se jedná o dobroty nebo hračky.